Oferowane przez nas kursy są skierowane do tych, którzy pragną uzyskać uprawnienia przewodnika klasy III. Po uzyskaniu tego poziomu będziesz w stanie prowadzić grupy wyłącznie po szlakach i drogach oznakowanych. Nasz kurs dzielimy na zajęcia teoretyczne i praktyczne.
TEORIA – wszystkie zajęcia online, na specjalnej platformie.
Jako jedyni w Polsce mamy w ofercie zajęcia teoretyczne w formie filmików on-line. Nieważne czy mieszkasz na pomorzu czy na podkarpaciu z każdego rejonu Polski możesz skorzystać z kursu. Jest on podzielony na różne części a po wykupieniu szkolenia dostajesz dostęp do platformy, na której cyklicznie (co dwa tygodnie) pojawiają się nagrania wideo dotyczące wybranego kursu przewodnika górskiego (beskidzkiego, sudeckiego, tatrzańskiego) o łącznej 140 h liczbie dla każdego z pasm .
Do tych nagrań będziesz mógł powracać w dowolnym czasie. Dostęp do platformy z nagraniami dostajesz na czas trwania kursu przy złożeniu opłat w całości lub w 2 ratach (+ 3 miesiące po jego zakończeniu). To wystarczający czas aby zdobyć wystarczającą wiedzę, do zdania egzaminu wewnętrznego, a następnie państwowego. Przybliży Cię, do otrzymania “blachy” przewodnika.
Zajęcia teoretyczne uruchomimy po pierwszym spotkaniu organizacyjnym – na którym omówimy kwestie techniczne. Nie martw się, platforma kursowa jest intuicyjna i bardzo prosta w obsłudze.
Seminarium będą prowadzić doświadczeni przewodnicy górscy oraz instruktorzy przewodnictwa, którzy posiadają głęboką wiedzę dotyczącą specyfiki pracy z różnymi grupami turystów.
PRAKTYCZNA – wycieczki terenowe
Praktyczną część kursów zaczynamy od spotkania organizacyjnego w danym regionie w zależności od tego czy kurs jest na Przewodnika Gór Sudeckich, wtedy spotykamy się np. w Masywie Ślęży. Jeżeli bierzesz udział w kursie na Przewodnika Gór Beskidzkich, pierwsze spotkanie odbędzie się w Beskidzie Śląskim. Co do kursu na Przewodnika Gór Tatrzańskich swoją przygodę zaczynamy w Zakopanem.
Spotkanie rozpoczynające dany kurs na przewodnika górskiego będzie miało charakter organizacyjny. Początek zaplanowany jest w sobotę na godzinę 9:00. Ten inauguracyjny zjazd jest połączone z zajęciami praktycznymi z pierwszej pomocy, które będą trwały 10h oraz zajęciami w terenie z obsługi nawigacji GPS. Pierwszy zjazd zakończymy w niedzielę o godzinie 17:00.
Zjazdy praktyczne na Przewodnika Gór Sudeckich oraz Beskidzkich odbywać się będą raz w miesiącu o łącznej liczbie 40 dni. Jeżeli chodzi o kurs na Przewodnika Gór Tatrzańskich jest on w części praktycznej dłuższy o 20 dni co daje łącznie 60 dni.
Zajęcia na wszystkich kursach zaczynać się będą w piątek o 14:00 a kończyć w niedzielę o 17:00. Dodatkowych atutem kursu na Przewodnika Gór Beskidzkich oraz Przewodnika Gór Tatrzańskich są obozy w okresie letnim – w Beskidach będzie trwał on 7 dni a w Tatrach aż 14 dni.
Ostatnie dwa zjazdy – już dwudniowe – zarezerwowane są na Egzaminy Wewnętrzne. Dodatkowo ostatni zjazd przed testem będzie podsumowującym dane regiony.
Harmonogram zajęć praktycznych:
Kurs Przewodnika Beskidzkiego
Kurs Przewodnika Sudeckiego
Kurs Przewodnika Tatrzańskiego